1998 efterår
Vinder
Anders And CUP
1999
|
|
Nr.
1 SBU række 2 forår (1 nederlag)
Nr.
1 SBU række 2 efterår (maxiumum point)
Nr.
2 og 3 Puslinge CUP Roskilde KFUM
Nr.
2 og 3 Pondus CUP Himmelev
Nr.
3 Anders And CUP
|
2000
|
|
Nr
1. SBU
række 1 forår (maximum point)
Nr.
1 SBU
mesterrækken efterår (maxiumum point)
SBU
Sjællandsmestre (2-0 og 6-1)
Nr.1 og
nr.3 G77 CUP Gundsømagle
Vinder
Puslinge
CUP Tåstrup B 70
Nr.
1 og nr. 2 I Roskilde CUP KFUM
Taber Anders And CUP
med blandede hold
|
2001
|
|
DGI
Landsmestre Indendørs
SBU
Sjællandsmestre Indendørs
Månedens
Idrætspræstation April I Roskilde
Nr.
1 SBU
Række 1 pulje 5 og 7 forår (max. point)
Vinder
A-række Brøndby
Mini CUP
Nr.
3 B-række Brøndby Mini CUP
Vinder
HIK
CUP
Nr.
1 SBU
Mesterrækken efterår (1 nederlag)
SBU
Sjællandsmestre (3-1 og 4-0)
|
2002
|
|
Nr.
1 og Nr. 2 Pondus CUP Haslev
Vinder
A-række
og B-række vinder Albertslund før sæson
Nr.
2 ved SBU Sjællandsmesterskaberne indendørs
Nr.
1 SBU
Række 1 forår
Vinder
Vildbjerg
CUP A-række
Inviteret
til uofficiel DM for 11 mands.
Vinder
Puslinge
CUP Tåstrup B 70
Nr.
2 Stryhns
CUP HVB
Vinder
McDonalds
CUP
Nr.
1 SBU
række 3 efterår (Maximum point)
Nr.
1 SBU
Mesterrækken efterår (Maximum point)
SBU
Sjællandsmestre (3-0, 7-0 og 2-0)
|
2003
|
|
Vinder:
Grusbane
CUP A-række Tåstrup B 70
Nr.
2 Grusbane CUP B-række Tåstrup B 70
HVB
2: Nr.
2 Diskonto CUP Breddestævne Næstved
Vinder Diskonto Elitestævne Næstved
Nr.
1 og nr. 2 NørreHalne CUP
Vinder
Opel
CUP I årgang 91-92 I AB
Nr.
1 SBU
række 1 forår (Maximum point)
"Pokalvinder"
I SBU Lilleput Yngste 2003
|
Nr.
1 SBU
række 1 efterår (Maximum point)
Nr.
1 SBU
række 4 efterår (1 nederlag)
Sjællandsmester
2003 I række 1
Månedens
Idrætspræstation December I Roskilde
2004
- Godt nytår
Sølv
ved Diba CUP Elitestævne i Næstved Maj 2004 HVB 1
Sølv
ved Diba CUP Elitestævne i Næstved Maj 2004 HVB 2
Vinder
af Skelby CUP 2004 HVB 2
Bronze
Køge CUP 2004
Vinder
af Stryhns CUP 2004 I Himmelev
DM
BRONZE Lilleput DM 2004 I Horsens
DM
- SUPPORT
BRONZE
VED SM 2004
----------------------------------------------------
Sæson
2005
SM
SØLV I B og A- rækken ved Inde SM 2005
Sølv
ved Diba CUP Næstved HVB 2
GULD
ved Sport Direct CUP 2005 HVB 1 ../HVB
vinder Sport Direct CUP 2005.doc
"POKALVINDER SBU
2005"
Sæson
2006
SM Indendørs Bronze hold
1 og hold 4
HVB 2 - Vindere af Hoffman
CUP Næstved
FCR - Vindere af Vildbjerg
CUP
FCR - DM deltager med
en flot 12. plads
Copyright(c) 2004 HVB 92. All rights reserved.
|